Dieta Głodówka zdrowotna

Głodówka zdrowotna jest bardzo efektywną formą uruchamiania procesów regenerujących i ozdrowieńczych organizmu. Proces ten przebiega szybciej niż w diecie warzywno-owocowej. W trakcie głodówki zdrowotnej organizm przechodzi na odżywianie wewnętrzne, odżywia się złogami, obumarłymi lub chorymi komórkami, zużywa zgromadzone zapasy tłuszczu. Dzięki temu organizm pozbywa się wszystkiego, co jest zbędne, zatruwa go, obciąża układy wewnętrzne i niejednokrotnie prowadzi do wielu chorób.

Głodówka zdrowotna wspomagana specjalnie dobraną formą ruchu i ćwiczeń znakomicie pozbawia organizm wszelkich złogów i pozwala na skuteczne wydalenie toksyn. Jeżeli podczas głodówki zdrowotnej powstaną pewne niedobory składników, zostaną one uzupełnione w okresie adaptacji organizmu i umiejętnego (stopniowego) wprowadzania do diety pewnych produktów po okresie kuracji.

Głodówka zdrowotna przeprowadzana jest pod ścisłą kontrolą lekarza. Efekt kuracji w dużej mierze zależy od prawidłowego przygotowania się do niej, a następnie od prawidłowego z niej wyjścia.

Pamiętajmy, iż tylko oczyszczony i jednocześnie odchudzony organizm, nie obciążony zbędnym balastem może prawidłowo funkcjonować, a my możemy cieszyć się zdrowiem i długim życiem.